Spetterende seizoensafsluiting van Cafestival
Laat Je Horen!

Spetterende seizoensafsluiting van Cafestival

Helaas alweer de laatste editie van Cafestival de Variatieshow van dit seizoen vond plaats op zaterdagavond 14 mei. Trots kunnen we terugblikken op een succesvolle 7e jaargang met een enorme diversiteit aan singer-songwriters, cabaretiers, dichters, comedians en art-preformers. Deze seizoensafsluiting is dan ook terecht goed gevierd met muziek van Tet Kofferman, poëzie van Martijn Simons, cabaret van Jeroen Pater en komedie van Jurg van Ginkel. Hoewel wat laat, toch nog een kort verslag.

Organisator en showhost Jascha van Roij heeft voor de gelegenheid een strak pak uit de kast getrokken. Voor een goed gevulde zaal opent hij, zoals te doen gebruikelijk, de avond met één van zijn meesterlijke songs. Daarna komt de vaart er snel in.

Van Roij’s aankondiging van dichter Martijn Simons met  een gedicht uit diens eigen bachelorpul valt goed. Het zet Simons voor eenieder duidelijk neer. In zijn eigen gedichten brengt Simons onderwerpen als liefde en jeugdherinneringen. Zijn toon is goed, hij straalt zekerheid uit en zorgt ervoor dat zijn gedichten duidelijk op het publiek overkomen. Lovend wordt hij door van Roij een ‘slammer’ genoemd, omdat hij zijn werk uit het hoofd voordraagt.

 

 

 

 

De beurt is aan Jeroen Pater (zie foto), oprichter van het Hecklers festival en het Comedyhuis. In sneltreinvaart voert hij het publiek op bijzonder komische wijze mee in zijn persoonlijke belevenissen, niet bang om de dingen bij naam te noemen. Raak en herkenbaar. Zijn tempo en grapdichtheid zorgen ervoor dat de lachsalvo’s uit de zaal in aantal toenemen.  Zijn gezichtsuitdrukkingen en mimiek zetten het stuk extra kracht bij en Jeroen heeft zijn reputatie waargemaakt. Zonder moeite zou hij de avond vol praten, maar de pauze dient zich aan.

De veelzijdige muzikant/zangeres/songwriter Tet Kofferman vervolgt het programma. Beïnvloed door onder andere Joni Mitchell brengt zij haar prachtige liedjes met een ongelooflijk zuivere en warme stem. Ondersteund door haar vrolijke gitaargeluiden krijgt zij de zaal snel stil. Een heerlijk optreden. Haar gitaarspel is creatief en ze brengt een dynamiek in haar liedjes die de luisteraar meevoert in haar beleving. Het is gemakkelijk je te verliezen in haar interessante stem. Terecht staat zij in deze laatste seizoenseditie van Cafestival.
 
Het laatste optreden van avond wordt gebracht door comedian Jurg van Ginkel. Heerlijk ongecompliceerd en recht voor zijn raap neemt hij het publiek mee in zijn speurtocht naar oplossingen voor een rommelig leven. Er is een meligheid te zien op zijn gezicht die aanstekelijk is. Het enthousiasme waarmee Jurg zijn verhalen verteld maakt zijn optreden extra grappig. Hij is niet bang persoonlijke dingen te vertellen en juist deze anekdotes zijn het grappigst. Er is een Amerikaanse stand-up invloed aanwezig. In zijn slot brengt hij “loving you” van Minnie Wiperton  en laat zijn publiek met buikpijn achter.

Van Roij zelf sluit deze geweldige avond af met een aantal prachtige songs en maakt daarmee deze seizoensafsluiting van Cafestival compleet. We verheugen ons al weer op een nieuw seizoen van dit unieke podium, met hopelijk wederom bijzondere en opmerkelijke optredens en acts.
Door Femke Bakker en Maurice Hengeveld 

tekst: Femke Tuinstra & Maurice Hengeveld
foto: Jascha van Roij

Pagina delen:

Oudegracht 36
3511 AP Utrecht
030 - 231 0377
info@kargadoor.nl

webdesign » SPRANQ